Всеукраїнський день діагностики раку шкіри

10 травня 2019 року в Україні, за традицією, відбудеться День діагностики меланоми. Це всеукраїнський соціальний проект, що проводиться щорічно, починаючи з 2009 року в рамках пан'європейської програми.

Програма «Євромеланома» спрямована на підвищення рівня обізнаності населення про меланому – одну з найнебезпечніших злоякісних пухлин. Основні напрямки, за якими працює програма, це інформування суспільства про небезпеку родимки, що перероджується і спонукання медичних працівників до щорічних безкоштовних оглядів населення.

За роки проведення проекту (2009-2018 рр.) вдалося знизити смертність громадян від меланоми завдяки масштабній всеукраїнській інформаційній кампанії, що була проведена за ці роки шляхом об'єднання зусиль медичних працівників і засобів масової інформації. Завдяки цій кампанії, сьогодні все більше українців обізнані про небезпечні ознаки переродження родимок і почали звертатися до лікарів вчасно – на ранній стадії розвитку пухлини.

Всього за 10 років проведення проекту в Україні було оглянуто 379 360 громадян, серед яких було виявлено 1168 випадків меланоми і 3541 випадків раку шкіри.

10 травня по всій країні державні та деякі приватні медичні установи відкриють свої двері перед усіма охочими перевірити свої родимки безкоштовно. Адреси медичних установ, які прийматимуть громадян у цей день безкоштовно доступні на сайті http://stop-melanoma.net.

Рання діагностика меланоми допомагає врятувати життя!

Якщо ви помітили підозріле новоутворення, потрібно звернутися до досвідченого лікаря-дерматолога або дерматоонколога якомога швидше!

Меланома виліковна, якщо діагноз встановлено на ранній стадії. Якщо не провести лікування своєчасно, пухлина стає агресивною, метастазує в інші органи і системи, що призводить до загибелі людини. Не дозволяйте зволіканням зменшити свої шанси на позитивний результат!

Золоті правила:

•Не ігноруйте новоутворення, сподіваючись, що воно зникне

•Не чекайте, щоб побачити, як воно розвивається

•Не займайтеся самолікуванням

•Не бійтеся звертатися до лікаря!

Для раннього виявлення захворювання на рак шкіри у Запорізькому обласному шкірно-венерологічному клінічному диспансері (м. Запоріжжя вул. Академіка Амосова, буд. 67, тел. (061) 764-32-49 (з 08.00- 16.00)) та Запорізькому обласному клінічному онкологічному диспансері (м.Запоріжжя, вул. Культурна – 177А, тел. (061) 296-86-95 (з 09.00- 15.00))  10 травня 2019 року буде проводитися безкоштовна дерматоскопія всіх підозрілих родимок і новоутворень.