Всеукраїнський тиждень імунізації

З 24 по 30 квітня 2019 року в Україні традиційно проводиться тиждень імунізації, який під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно проводиться на підтримку Європейського тижня імунізації.

Вакцинопрофілактика визнана одним з найбільш дієвих і ефективних заходів у галузі охорони здоров'я з усіх існуючих нині та є важливим інструментом забезпечення епідеміологічного благополуччя населення. Щорічно завдяки імунізаці можна попередити мільйони смертей у всьому світі. Разом з тим, за оцінками ВООЗ, у світі налічується близько 19,5 мільйонів дітей молодшого грудного віку, які все ще не отримують основних вакцин і підлягають серйозному ризику потенційно смертельних захворювань. Кожна десята така дитина жодного разу не проходила вакцинацію й з великою ймовірністю взагалі ніколи не спостерігалася в системі охорони здоров'я.

Всеукраїнський тиждень імунізації покликаний привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин.

В Україні протягом останніх кількох років питання вакцинації постало вкрай гостро. Рівень вакцинації критично низький, та найчастіше лише спалахи захворювань спонукають українців вжити заходів і зробити щеплення собі та членам своєї сім'ї.

У 2018 році Україна опинилась на першому рядку в рейтингу країн Європи за кількістю людей, які захворіли на кір. Щодо летальних випадків від кору, то в Європі за 2018 рік померли 72 людини, з них 16 – в Україні.Основною причиною спалаху кору в Україні став низький рівень охоплення щепленням у попередні роки. А для створення коллективного імунітету та подолання кору 95-98% дітей і дорослих мають бути захищені щепленням.

Якщо рівень вакцинації проти кору в Україні нарешті наблизився до планової цифри, то низький рівень охоплення вакцинацією від інших небезпечних хвороб, зокрема дифтерії, правця та кашлюку, викликає тривогу.

Вакцинація протягом життя є відповіддю на епідеміологічну ситуацію з вакцин-контрольованими захворюваннями, що змінюється, демографічну ситуацію та пріоритети системи охорони здоров'я. Якщо в ХХ столітті в центрі ініціатив з імунізації традиційно були вакцинація дітей і порятунок життів, то нині роль вакцинації змінюється від порятунку життя до поліпшення здоров'я і добробуту сучасного суспільства. Тривалість життя в багатьох країнах зростає, і сьогодні сформувалася потреба у вакцинації протягом життя для вирішення проблем старших вікових груп суспільства.

Низькі показники охоплення імунізацією свідчать про існування загрози епідеміологічної безпеки країни й високу ймовірність виникнення спалахів смертельно небезпечних захворювань.

Експерти одностайно підкреслили важливість вакцинації як найбільшого досягнення сучасної медицини і фундаментального права кожної людини на здоровее життя.

Вакцин-контрольовані інфекції можуть поширюватися з блискавичною швидкістю і бути причиною мільйонів випадків смертей та інвалідизації. щороку імунізація рятує 3 мільйони життів, з них 1,5 мільйона – це діти . епідеміологічна безпека країни – пріоритет кожного уряду. на відміну від лікарських засобів, які призначаються пацієнтам з лікувальною метою, вакцини призначаються здоровим людям, щоб не допустити, попередити захворювання та його ускладнення – інвалідизацію та смертність.Також одним з ключових чинників для забезпечення необхідного рівня охоплення вакцинацією є рівень довіри населення до імунізації, обізнаності про цінність вакцинації, її роль у захисті від небезпечних захворювань і збереженні життів.

В Україні від небезпечних інфекційних хвороб проводиться вакцинація дітей та дорослих згідно «Календаря профілактичних щеплень», затвердженого МОЗ України в 2018 році.

Вакцинація можлива тільки на підставі рекомендацій Вашого лікаря. Перед проведенням вакцинації обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Для отримання більш детальної інформації про вакцинацію або захворювання зверніться до Вашого лікаря. 

 Захистить себе та своїх дітей – зверніться до дільничного лікаря, сімейного лікаря щодо проведення профілактичних щеплень.

 Убезпечте своє життя! 

Імунізація – надійний захист від інфекційних хвороб.