До відома жителів міста

З 1 квітня 2019 року до Національної Служби здоров’я України (далі – НСЗУ) перейшло адміністрування урядової програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». Програма була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для лікування трьох соціально-важливих груп захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 торгових найменувань, 64 з яких можна отримати безоплатно.

 З переходом програми реімбурсації в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів буде відбуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку». Це стало можливо завдяки реалізації програми за новими принципами:

-   єдині прозорі правила укладення договорів – усі аптеки, які виконали  мінімальний набір вимог, уклали договір про реімбурсацію з НСЗУ;
-  використання електронних інструментів – усі процеси пов'язані з укладенням договору про реімбурсацію та відпуск ліків за електронними рецептами відбуватимуться в електронній системі охорони здоров'я;
-  електронний рецепт – забезпечить мобільність пацієнтів та нівелює географічні обмеження, оскільки отримати ліки можна буде в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця, де було виписано рецепт.

         Станом на 01 квітня 2019 року у місті Бердянськ уклали договір про реімбурсацію з НСЗУ 3 (три)  аптечні мережі з кількістю 9 (дев’ять) аптечних пунктів:

1)    КП «Аптека № 195» БМР, аптечні пункти, за адресами:

-         вул. Софіївська, буд. 30 б (нагорна частина міста)

-         пр. Перемоги, буд. 8 (поліклініка, центральна частина міста)

2)    ТОВ «Ларга-М», аптечні пункти «Аптека низьких цін», за адресами:

-         вул. Волонтерів, буд. 49 б (нагорна частина міста)

-         пр. Перемоги/Азовський, буд. 1/33 (центральна частина міста, біля кінотеатру «Космос»)

-         вул. Північна, буд. 6 а (нагорна частина міста)

-         Мелітопольське шосе, буд. 97 (мікрорайон АКЗ)

3)    ТОВ «Дніпродзержинська фармацевтична компанія», аптечні пункти «Бажаємо здоров’я», за адресами:

-         вул. Європейська, буд. 54 а (нагорна частина міста)

-         вул. Хіміків, буд. 7 (мікрорайон Азмол)

-         вул. Північна, буд. 15 (нагорна частина міста).

        Електронний рецепт виписує сімейний лікар або лікар-терапевт КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» БМР, але станом на 01 квітня 2019 року з технічних причин електронною системою охорони здоров'я EMCiMED, в якій працюють лікарі, не надано зразок електронного рецепту. Питання знаходиться на постійному контролі відділу охорони здоров’я та адміністрації КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» БМР. Про початок роботи лікарів з електронними рецептами  буде повідомлено на сайті БМР, КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» БМР та інформаційних стендах амбулаторій та аптек міста.