Щеплення, які рятують Ваше життя

  Правець – надзвичайно небезпечне захворювання інфекційного характеру, при якому виділяється смертельний токсин. Правець є тяжким інфекційним захворюванням, яке провокує порушення функціональності нервової системи. Ця інфекція призводить до розвитку судом і важкого токсикозу у пацієнтів. Смертність від правця досягає 95% у дітей і 80% у дорослих. Врятувати від смертельної інфекції допоможе щеплення від правця. Проведення імунізації дозволяє полегшити перебіг інфекції, знизити ризик смертельного результату у дітей і дорослих.

  Збудником правця є Clostridium tetani – анаеробна паличка, яка мешкає в безповітряному середовищі. Мікроорганізм здатний утворювати спори, які захищають бактерію від несприятливих умов навколишнього середовища: висока або низька температура, доступ кисню. Спори мікроорганізму знаходяться в ґрунті, пилу, водоймах, фекаліях тварин і людини.

  Однак паличка не завдає шкоди людині при випадковому проковтуванні, тому що не здатна проникати у кров з травного тракту. Спори Clostridium tetani призводять до виникнення правця тільки після потрапляння на ранову поверхню (опік, обмороження, рани). В середовищі без кисню мікроорганізми переходять в активну форму, починають продукувати правцевий токсин. Саме ця отрута викликає інтоксикацію організму, ураження нервової системи. Щеплення проти правця включені у «Календар профілактичних щеплень» на території України, затверджений наказом  МОЗ України від 16.09.2011 р. № 595. Профілактика правця полягає у своєчасному проведенні вакцинації. Щеплення від правця створює штучний імунітет, який захищає Ваше життя від небезпечної хвороби.

  Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка характеризується токсичним ураженням серцево-судинної, нервової систем та надниркових залоз, а також запальним процесом з фібринозним нальотом, який знаходиться в місці входу інфекції.

  Раніше дифтерія була в основному захворюванням дитячого віку. Зараз все змінилось – на дифтерію хворіють як діти, так і дорослі.

 Ураження життєво-важливих органів та систем організму може привести до смерті хворого, особливо при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та пізно початому специфічному лікуванні.

  Збудником дифтерії є мікроб – так звана дифтерійна паличка. Вхідними воротами інфекції частіше всього є слизові оболонки ротоглотки, гортані та носа. В рідкісних випадках збудник дифтерії проникає в організм через кон’юктиву ока, шкіру, рани або слизові оболонки статевих органів.

  Джерелом збудника дифтерії являються хворі та безсимптомні носії (особи, у яких збудник міститься в організмі, але не викликає хвороби). Особливо небезпечні хворі дифтерією ротоглотки, так як вони найбільш активно виділяють збудника хвороби в зовнішнє середовище при диханні, кашлі та чханні. Зараження інших людей проходить при вдиханні повітря, забрудненого збудниками дифтерії.

  Такий шлях передачі хвороби найбільш активно працює при малій площі приміщень, поганій вентиляції приміщень і відсутності профілактичних провітрювань; нерегулярному та неякісному проведенні прибиранні приміщень, скупченості людей.

  Першими клінічними проявами цієї небезпечної хвороби є симптоми звичайної ангіни: біль у горлянці, першіння, поява нальоту на мигдалинах, погіршення самопочуття та підвищення температури тіла.

  Для профілактики захворювання на дифтерію необхідно проводити профілактичні щеплення проти дифтерії, що дозволяє попередити розвиток важких форм хвороби та незворотних змін в організмі. При появі симптомів захворювання необхідно звернутися до лікаря для огляду з метою своєчасної діагностики та лікування.

 Захистить себе та своїх дітей – зверніться до дільничного лікаря, сімейного лікаря щодо проведення профілактичних щеплень проти дифтерії та правця. Убезпечте своє життя!